Dwa słowa o malowaniu dachu z Everestexperts

Dzień dobry…

Ostatnio się nieco opuściliśmy w dodawaniu aktualności, ale postaramy się to nadrobić i więcej nikogo nie zwieść :) .

We wcześniejszych wpisach można było się doszukać informacji na temat malowania dachu, natomiast tutaj znajdziemy swego rodzaju podsumowanie i zebranie tego w całość. Malowanie dachu składa się z kilku etapów, na które składają się : usuwanie ognisk korozji, mycie dachu myjką wysokociśnieniową oraz odtłuszczenie dachu i na koniec dwukrotne malowanie dachu agregatem. Malujemy dachy z blachy ocynkowanej, stalowej czy blachodachówki, jak również dachówkę ceramiczną oraz betonową – różnica przy tych dwóch ostatnich jest taka, że używamy innej farby i z racji wykonanego materiału nie usuwamy rdzy bo jej tam po prostu nie ma.

Od czasu do czasu słyszymy, po co malować dach, że to się nie opłaca itd… sprawdźmy to ! Poniżej przedstawimy bardzo prosty przykład matematyczny dla dachu o powierzchni 200 m2, płaski, blacha ocynkowana.

WYMIANA DACHU NA NOWY

MALOWANIE DACHU Z EVERESTEXPERTS

Materiał

cena

Materiał

Cena

Blacha na dach (klasa średnia)

6000 zł

Farba poliwinylowa 50 litrów

1600 zł

Obróbki blacharskie

3000 zł

Koszt pracy (zakres opisany powyżej)

4400 zł

Usunięcie starej blachy

3000 zł

Położenie nowej blachy

8000 zł

Założenie obróbek blacharskich

3000 zł

RAZEM

23000 zł

RAZEM 6000 zł

Ceny orientacyjne netto

Ceny orientacyjne netto

Jak da się zauważyć na powyższych obliczeniach, malowanie dachu jest dużo tańszym sposobem na odrestaurowanie poszycia dachowego i zabezpieczenia samych siebie na kolejne 10 lat.

Wyliczenia, które są powyżej, podkreślam, są orientacyjne ponieważ każde zlecenie jest inne. Ważnymi elementami w wycenie są dostępność, stromizna dachu, jego stan przed rozpoczęciem prac, możliwość podpięcia siły (400V) i wiele innych.

Wydaje mi się, że temat malowania dachu, jest już znacząco przybliżony, ale jednak gdyby mieli Państwo jakieś pytania – zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiamy, zespół Everestexperts.pl