Mycie ciśnieniowe kostki brukowej.

Witajcie !

 

Jak wcześniej napisałem będziemy tworzyć mały cykl artykułów na temat mycia ciśnieniowego i pozostałych aspektów naszej działalności. W poprzednim wpisie omówiliśmy mycie ciśnieniowe elewacji, a teraz przejdziemy do kostki brukowej.

 

Kostka brukowa generalnie rzecz ujmując jest aktualnie najpopularniejszym materiałem wykończeniowym podjazdów, parkingów, ścieżek na naszych ogródkach czy małych chodniczków okalających domki jednorodzinne.

Występuje bardzo wiele rodzajów kostek o szerokim przekroju materiałowym i nie dziwi Nas to wcale … Jest to bardzo dobre połączenie relacji ceny do jakości – czyli czegoś co w dzisiejszych czasach nie jest często spotykane.

examle

Po lewej brudna kostka brukowa Po prawej kostka brukowa po czyszczeniu

Jednakże jak wszystko tak samo właśnie kostka brukowa ulega zabrudzeniu – najczęstszymi są zabrudzenia atmosferyczne, mchy, porosty, które powodują, że nasza piękna dotychczas kostka przestaje już wyglądać atrakcyjnie.

Oczywiście najsłabiej przylegające zabrudzenia można swobodnie usunąć wodą z węża ogrodowego lub „przydomowym” małym karcherem – ale to będzie operacja, którą należy powtórzyć wielokrotnie i na pewno nie da oczekiwanego efektu. Do wyczyszczenie wszystkich zabrudzeń z kostki brukowej należy wynająć firmę, która zajmie się myciem ciśnieniowym profesjonalnie i wykona zadanie należycie. Sprzęt, który posiadamy oczywiście można określić myjką ciśnieniową – jednakże Nasza myjka podaje wodę z bardzo dużym ciśnieniem i co najważniejsze – może podawać wodę z temperatura bliską 100 C . Nie trzeba nikomu tłumaczyć jak dużą różnicę robi mycie gorącą wodą a zimną.

 

Niestety gorąca woda nie jest „złotym środkiem” na całe „zło” na kostce brukowej.

Na pewno zdarzyło się, ze troszeczkę oleju pociekło z auta czy w czasie grilla jakiś tłuszcz poleciał na kostkę – rzeczy naturalne zdarzają się przecież wszędzie i nie ma co z tego robić tragedii. Takie palmy również jesteśmy w stanie usunąć stosując odpowiednio dobrane środki chemiczne, które są w stanie wspomóc usuwanie zabrudzeń do nawet 95%. Chemia odpowiednio dobrana pracuje tak naprawdę za nas, reakcja chemiczna musi mieć czas na „zajście” :) ale lepiej powierzyć pracę z chemią firmie, która się tym zajmuje niż źle dobrać chemię i utrwalić swoje zabrudzenie – taka opcja też jest możliwa.

 

Zachęcam do zaglądania na naszego „mini bloga”, bo pojawi sie na nim więcej ciekawych informacji na temat naszej działalności :)

 

Pozdrawiamy

Everestexperts.