Czysta elewacja Twojego domu z Everestexperts.pl

Dzień dobry,

w jednym z naszych wcześniejszych postów a dokładniej w tutaj mogli się Państwo dowiedzieć nt. temat mycia elewacji gładkich tj. szklanych powierzchni, blach falistych itp.

Jednak to nie jedyne rodzaje tynków zewnętrznych i elewacji, które firma Everestexperts.pl utrzymuje w czystości. Myjemy elewacje domków jednorodzinnych jak również bloków mieszkalnych (głównie spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe) z materiałów o naprawdę różnej strukturze.

Mycie elewacji, jest procesem, który pozwala Nam odświeżyć i doprowadzić elewację prawie do stanu nowości. Można zobaczyć w naszej galerii realizację mycia elewacji na jednym z domków jednorodzinnych w Jeżowie Sudeckim.

Nie jest określone, jak często należy myć elewację. Nie należy się jednak obawiać się, że zbyt częste mycie tynku mu zaszkodzi – jeśli elewacja jest dobrze zrobiona, można ją zmywać wielokrotnie.

Co ma wpływ na na tempo i szybkość brudzenie się elewacji budynków mieszkalnych :

  • czystość powietrza w otoczeniu budynku – nie trzeba przecież tłumaczyć, że na śląsku szybciej będzie się wszystko brudzić niż np na mazurach.
  • skłonność do przyciągania i przyjmowania zanieczyszczeń - Mają ją tynki termo- i hydroplastyczne (termoplastyczne miękną i lepią się po rozgrzaniu, hydroplastyczne pęcznieją po długotrwałym zamoknięciu, a gdy ponownie się kurczą podczas schnięcia – zamykają w sobie wszystkie zabrudzenia). Cechy takie mają tynki akrylowe i niektóre silikonowe, całkowicie wolne od nich są mineralne i w zasadzie silikatowe.
  • Podatność na zamakanie -tynki, które chłoną mało wody (silikonowe i akrylowe), szybciej wysychają i nie sprzyjają osiadaniu zabrudzeń.
  • Kształt budynku – miejsca osłonięte przez zadaszenia itp, nie są regularnie spłukiwane przez np deszcz, więc jasnym jest fakt, iż będą znacząco brudniejsze od ścian wystawionych na stałą ekspozycję deszczową.

Podczas mycia elewacji, które były uprzednio malowane – może wystąpić efekt „wypłukania” farby. Pomimo faktu mycia ciepłą wodą (ok 50 – 60 stC) i pod ciśnieniem (60 – 80 atm) może się taki efekt pojawić – nie zawsze i nie wszędzie ale należy brać taką ewentualność pod uwagę.

Jeśli decydują się Państwo również na malowanie elewacji to należy pamiętać o tym, iż przed malowaniem obowiązkowo trzeba poczekać aż ściany dobrze powysychają po umyciu i odtłuszczeniu. Niedosuszone ściany mogą prowadzić do powstawania plam i smug na elewacji.

Zapraszamy do współpracy

Zespół Everestexperts.pl

tekst powstał w oparciu o : http://ladnydom.pl/budowa/1,106570,10407603,Tynki_zewnetrzne___remont_elewacji.html?as=1