Nowa farba na dach – tylko z Everetexperts !

Witajcie :)

Dla nikogo nie jest chyba tajemnicą, że każda powłoka po kilkunastu latach użytkowania może ulegać w jakimś stopniu degradacji materiałowej, która po prostu wymaga renowacji ze względu na estetykę oraz ze względów ekonomicznych (taniej pomalować dach, niż go wymieniać).

Nie tylko upływ czasu ma znaczenie dla niszczenia powłoki dachowej – dachy narażone są przecież na wszelkie czynniki atmosferyczne takie jak kwaśne deszcze, zmiany temperatur – mogą się wahać od -30 do +35 (no „sorry, ale taki mamy klimat”), lód i padający grad. Nie trzeba chyba opisywać jak destrukcyjnie to może wpływać na powierzchnie dachu.

Materiały użyte do pokryć dachowych, które w początkowej fazie były tańsze (stal, aluminium) posiadają powłoki ochronne decydujące o ich kolorze  – jednak pod wpływem temperatury blachy rozciągają się i kurczą co powoduje mikropęknięcia na powłoce, a te z kolei korodują i odpadają od powierzchni. Każdy, kto zdecyduje się na takie pokrycie, powinien być świadomy, że nie wszystkie powłoki są tak samo odporne na korozję i blaknięcie. Niewykluczone, że po pewnym czasie blachy takie trzeba będzie odnowić.

CDN :)

Everestexperts.pl