Piaskowanie z Everestexperts

Witajcie ..

Dzisiaj słów kilka o naszej nowej pozycji z Oferty tj. PIASKOWANIE czyli co to jest, na czym polega i gdzie można zastosować.

Piaskowanie dzieli się na 3 różne formy – termiczną, chemiczną i mechaniczną (najczęściej spotykana)

Piaskowanie, nazywane również czyszczeniem strumieniowo ściernym jak nazwa wskazuje ma na celu oczyszczenie danej powierzchni. Dzieje się to przy pomocy wypuszczanego z olbrzymią siłą powietrza wymieszanego z twardym kruszywem takim piasek, żużel, korund, pokruszone skorupy orzechów i wiele innych – dobór zależy od piaskowanej powierzchni.

W czasie piaskowania drobinki ścierniwa uderzają w czyszczoną powierzchnię odbijając z niej brud i nalot, pozostawiając ją równą i gładką. Trudno dostępne miejsca pozwalają się oczyścić, dzięki olbrzymiej sile z jaką te drobinki wypadają z dyszy.

Piaskowanie ma bardzo szeroki zakres – to znaczy, że powierzchnie, które chcemy piaskować mają szeroką rozpiętość materiałową.

Można zastosować czyszczenie strumieniowo ścierne ( piaskowania) do czyszczenia metale, aluminium (mosty, silosy, ramy samochodów), szkło, drewno, tworzywo sztuczne, kamień, cegłę, beton (np. kostka brukowa, elewacje), piaskowiec i wiele innych.

Podczas piaskowania usuwa się cząsteczki rdzy, zaschniętego i trudno usuwalnego brudu, sadze oraz graffiti (chociaż na to mamy też inne sposoby)

Mamy już w swoim portfolio kilka „akcji” piaskowania mostów kolejowych (osiedle łomnickie w Jeleniej Górze), silosy w firmie Global Polena w Jaworze i kilka mniejszych prac – o felgach czy żeliwnych płytach nie będę pisał :)

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług :) nie tylko piaskowania ale również wielu innych :)

Zespół Everestexperts